Bez kategorii

Retro piekarnik – element dekoracyjny Twojej kuchni

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym czasie też w wystroju wnętrz. Wystrój w tego typu stylu nawiązuje zazwyczaj do lat 50 oraz 60, ale także do sporo wcześniejszych czasów. Polega on nawykreowaniu atmosfery sprzed lat, dziękikreatywnemu skontaminowaniu uprzednich inspiracji z nowoczesną estetyką. Jest dozwolone stwierdzić, iż jest to zwyczajny powrót do wzornictwa z przeszłości, aczkolwiek w lekko odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są klasyczne i niektórym osobom przenigdy się nie znudzą. W takich gustownych wystrojach kuchni zachwyt wywołują staroświeckie odmiany mebli z klasycznymi przodami, rzeźbionymi szufladami bądź stolikami na toczonych nogach. Żeby akcesoria kuchenne współgrały do stylu retro, należałoby dopasować również właściwy piec kuchenny a także retro piekarnik. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem kuchni są osiągalne także rozmaite piekarniki retro, oraz kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, asortyment jest szeroki. Dostępne są zarówno kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie szczycą się wciąż największą popularnością. Łączą w sobie bowiem zalety kuchenek gazowych a także elektrycznych. Kupując je do swojej kuchni wyposażonej w stylu retro, trzeba zakupić również gustowny piec bądź piekarnik.
Dawny wizerunek umożliwi właściwie ukończony przedni front, staroświeckie pokrętła a także płyta gazowa retro. Tego typu niestereotypowy piekarnik bądź piec w współczesnych czasach przyciągnie każdy rzut oka i zaciekawi niejednego, swoim designem przypomni istotnie minione czasy. Co ewidentnie nie znaczy, że urządzenia takie są mało współczesne. Cała bowiem część elektroniczna i nowoczesność skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od wariantu, zaopatrzony jest w przeróżne funkcje, takie jak: otwór wentylacyjny, grzejnik górny i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, czy też termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z zewnątrz wyglądają na kompletnie przestarzałe, wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne, w tym np. parę funkcji pieczenia, a nawet rolę łatwego mycia.

Oferta produktów w stylu retro: piekarniki retro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *